FAQ

Můžeme si vzít s sebou svého plyšáka? Jasně, vezměte si jej!

Z čeho může být postavený robot? Robot může být postavený "z čehokoliv". U většiny soutěží (vyjímkou je Freestyle a Sprint NeLEGO) je podmínkou originální řídicí kostka, senzory a motory z Lego Mindstorms - viz společná pravidla. Postavte si robota ze dřeva, papíru, merkuru, jiných lego kostiček... Dbejte však, že robot nesmí ohrozit žádného účastníka! Tímto rozhodnutím chceme podpořit kreativitu a konstrukční schopnosti účastníků.

Můžeme použít více řídicích kostek/senzorů/motorů při stavbě robota? Ano, můžete, ale pouze NXT/EV3 (vyjímkou je Freestyle a Sprint NeLEGO)

Můžeme použít i jiné Lego motory? Např.Lego technic aj.? Ne, nemůžete, pouze originál motory NXT/EV3

V pravidlech jsou zakázány používat Li-Pol baterie. Je tedy možné použít například Li-Ion, Ni-cd atd? Ano, Li-on a Ni-cd apod můžete použít. Li-polky jsou zakázané z bezpečnostních důvodů.

Na jakém povrchu se jezdí čára? Čára je nalepená elektrikářská páska na bílém laminu.

Můžete mi poslat vzor čáry? Bohužel to není možné, soutěžní čáru lepíme až v noci před soutěží, a žádný tým nemá výhodu testovat dopředu na soutěžní čáře. V sekci pro trenéry však naleznete čáru k vytištění na papír formátu A1.

Můžeme použít ultrazvukový senzor jako stoptlačítko? Doporučuji využít dotykový senzor; ultrazvukový u čáry použít můžete (samozřejmě s patřičným označením a velikostí ohraničení senzoru). Zvažte jestli je to dobré řešení, ultrazvukový senzor má svůj vyzařovací úhel a mohlo by dojít k zarušení a zastavení robota.

Můžu použít setrvačník? V LEGO soutěžích musíte k pohonu robota použít originál LEGO NXT/EV3 motory. V NeLEGO soutěžích setrvačník použít můžete.